روف گاردن با چوب ترمووود

Roof garden with thermowood

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه طراحی و ساخت روف گاردن با چوب ترمووود آشنا کنیم. که امروز از چوب ترمووود به دلیل زیبایی منحصربه فردی که دارد برای اجرای روف گاردن استفاده میکنند.

روف گاردن چیست؟

 روف گاردن فضای سبزی است که بر روی پشت بام ها و تراس ها اجرا می شود. همچنین به معنای باغ پشت بام نیز هست . معمولا کسانی که از این دکوراسیون استفاده می کنند فضای زیادی برای اجرای آن دارند و می توانند از این فضای دلنشین لذت ببرند.

مراحل ساخت روف گاردن

مراحل اجرای روف گاردن با توجه به نحوه بارگذاری بام، بسیار حساس است زیرا سهل انگاری در هر یک از مراحل خسارت سنگینی را به بار می آورد. بنابراین باید به طور تخصصی برسی و کار انجام شود. ابتدا عایق بندی مناسب، زیرسازی سقف و نصب خروجی آب، برای کاشت چمن آماده می شود. در این روش با افزایش عمق کاشت امکان کاشت درخت، درختچه  وجود دارد  میتوان درختان زیبا و گیاهان زیبا و متنوعی کاشت.

مزایای اجرای روف گاردن

  • بهره گیری از فضای سبز در نزدیکی خانه
  • ایجاد فضایی بسیار سرسبز در نزدیکی خانواده‌ها
  • افزایش بهبود عایق گرمایی و سرمایی ساختمان
  • افزایش عایق صوتی
  • تأثیر بسزا در آب و هوای شهری
  • افزایش طول عمر ساختمان
  • از به هدر رفتن آب باران جلوگیری می کند.

معایب اجرای روف گاردن

  • اعمال وزن و فشار زیاد ناشی به سقف ساختمان
  • احتمال وارد آمدن آسیب به سقف

البته ان را هم در نظر داشته باشید اگر مراحل اجرا به صورت تخصصی انجام شود هیچ کدام از موارد بالا اتفاق نمی افتد.

مراحل اجرای روف گاردن با استفاده از ترموود

مرحله 1 : زیرسازی

وقتی می خواهیم از ترموود به عنوان کفپوش در روف گاردن استفاده کنیم. باید تمام زیر ساخت های آن را برسی کنیم. تا کارعایق به خوبی انجام شود. روف گاردن روی فونداسیون و ستون ها  که وزن مجاز برای اجرای روف گاردن را داشته باشد اجرا می شود و سپس شیب بندی برای خروجی آب سقف انجام می شود. و در اخرعایق سقف باید به صورت کامل نصب شود.

مرحله 2 : تاسیسات

برای اینکه کار به صورت مرتب انجام شود ابتدا شبکه بندی برای انجام لوله کشی انجام می شود. تا آب حاصل از آبیاری تخلیه شود. برای زیبایی بیشتر محیط تمامی لوله ها و شلنگ های آبیاری و… زیر شبکه های آهنی ایجاد می شود. و بعد به مرحله روشنایی و نورپردازی محیط می رسد. که با استفاده از سیم کشی های کابل انجام می شود. اگر نیاز به لوله کشی گاز هم بود برای تامین سرما و گرما انجام می شود.

مرحله 3 : اجرای فلاور باکس

در این مرحله آهن و قوطی هایی که در آنها برای گل و گیاه استفاده می شود. که به آنها فلاورباکس هم گفته می شود باید با زد زنگ پوشانده شود. بعد آن باید سوراخ های در زیر جعبه ایجاد شود تا آبیاری که انجام می شود تخلیه شود. و سپس پارچه هایی که قابلیت نفوذپذیری، فیلتر کردن دارند در داخل جعبه قرار می گیرد و در انتها خاک و گیاه مورد نظر را داخل جعبه قرار می دهند.

مرحله 4 : روف گاردن با چوب ترمووود

اگر میخواهید روف گاردن با چوب ترمووود انجام دهید.این متریال در برابر تغییرات مختلف محیطی مانند دما و رطوبت بسیار مقاوم است. در چندین سال اخیر از این متریال جهت ساخت آلاچیق، ساخت نیمکت، سایبان، استخر و …. قابل استفاده است.

راه های ارتباطی

مجموعه پارس چوب با چندین سال سابقه در عرصه فروش ترمووودفلاندی فعالیت دارد شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید با مجموعه پارس چوب تماس حاصل فرمایید.

02140336382
02140335181
09122282092
09307046005

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

تماس با ما

جستجو در مقالات