قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

محاسبه قیمت ترموود بسیاری از مشتریان گرامی هنگام تماس با شرکت به این مشکل برخوردن که نمی دانند چگونه متراژ مورد نیازخود را محاسبه نمایند. لذا این آموزش را در رابطه با محاسبه متراژ چوب ترموود در سایت قراردادیم تا شما مشتریان عزیز محاسبات خود را دقیق تر انجام دهید. واحد فروش در بازار چوب ترمود مترمربع می باشد و متریال ترمود به صورت الوارهای چوبی در متراژهای مختلف موجود می باشد.

 

 

اندازه گیری چوب بر حسب متر مکعب

 

باید گفت از زمان استفاده ترمووود در ایران واحد متر مکعب برای بسیاری از واحد های اندازه گیری استفاده می شد،البته باید در نظر گرفت محاسبه واحد مصرف کالا در ساختمان بسیار متنوع است،مثلا در واحد های فلزی مانند تیرآهن یا میلگرد و یا دیگر مقاطع پروفیل فلزی واحد هایی مانند وزن و یا طول کاربرد دارد،زیرا مهندسین ساختمان می توانند در جهت برآورد مقدار مصرف مصالح ساختمان آنرا محاسبه و سفارش دهند.

در موارد دیگر بسته به نوع مصالح مورد نیاز واحد سفارش آن متغیر است،مثلا برای بتن متر مکعب ،تیرآهن و مقاطع پروفیل فلزی متر طول بر اساس طول شاخه فلزی که غالبا ۶ متری است،ولی برای سنگ و مصالح کف و نما واحد مطلوب برای سازندگان و طراحان معمار متر مربع است.

 

البته همانگونه که قبلا ذکر شد، قیمت ترمود بر اساس متر مکعب خصوصا در کشور فنلاند بعنوان خواستگاه اصلی ترمووود جهان بکار می رود. البته واحد متر طول هم برای چوبها و یا الوار های ترمووود شده بعد از عملیات پرداخت نیز مبنای خوبی بکار می رود. یعنی در بسیاری از موارد الوار ها بسته به سایز و میزان ضخامت بر اساس متر طول محاسبه قیمت می گردند ولی باید در نظر داشت چه از روش متر طول و چه از روش متر مکعب محاسبات ریاضی بر اساس یک قیمت واحد به نتیجه واحد می رسد.

 

 

قیمت هر متر مربع ترموود

 

ترمووود دارای انواع مختلفی می باشد و می توان گفت دارای کیفیت های مختلفی می باشد. به همین دلیل قیمت این چوب ترمو با چوب فنلاند بسیار متفاوت می باشد.

به عنوان مثال :قیمت هر متر مربع چوب ترمو ایرانی با هر متر مربع چوب ترمووود کاج فنلاندی متفاوت می باشد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا قیمت های ایرانی با فنلاندی متفاوت می باشد. این امر تنها به دلیل این می باشد که کیفیت آن نیز باعث این امر شده و قیمت های آن را نیز دارای تفاوت نموده است.

علاوه بر این موارد شما نیز به این عامل واقف هستید که عوامل زیادی بر قیمت ترمود ها تاثیر گذار می باشد و می تواند قیمت های ترمو را تعیین نماید اما برخی از فروشگاه قیمت ترمو را بر اساس متر مربع و برخی دیگر بر اساس متر مکعب محاسبه می نمایند.

و این امر باعث شده هیچ کدوم از چوب ترموود فروشان نتوانند به صورت دقیق قیمت ها را اعلام نمایند.

 

عوامل موثر بر روی قیمت ترموود

 

در کشور ایران یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت محصولات وارداتی مانند ترموود؛ نوسانات قیمت ارز می‌باشد. از سویی عوامل موثر بر قیمت ترمو تنها متاثر از فاکتورهای تاثیرگذار داخلی نیست. بر اساس اطلاعات عرضه شده از سوی پایگاه داده قیمت چوب Forest Market فنلاند که دارای ۲۰ سال تجربه معامله فروش ترمو چوب است؛ عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان از جمله قیمت و حجم بر اساس کلاس الوار (نوع چوب، نوع تراش و اره و..)، شرایط آب و هوایی منطقه پرورش، اندازه تراکت الوار ترموود، کیفیت چوب و موارد دیگر دانست.

 

عوامل موثر بر روی قیمت ترموود

 

نحوه محاسبه قیمت ترموود

 

نحوه محاسبه قیمت ترمووود در ایران طبق برآورد میزان چوب ترمود مصرفی در چوب نمای ساختمان و یا کفپوش مورد نیاز بر اساس واحد متر مربع است. بنابراین این واحد متر مربع است که در برآورد قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واحد اندازه‌گیری علی‌الخصوص مبنای محاسبات طرح‌های معماری مانند نمای ترمود و یا کفپوش می‌باشد.

 

فرمول محاسبه قیمت چوب ترموود

 

از جمله عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان گرید یا درجه کیفی نوع چوب، تراش آن، اندازه تراکت الوار ترموود و موارد دیگر دانست. همانطور که اشاره کردیم ترموود‌های موجود در بازار ایران معمولا از برند فنلاندی، روسی، چینی و ایرانی می‌باشند و هر یک از این اقلام نیز دارای انواع مختلفی هستند. این تفاوت در نوع، به اصطلاح گرید نامیده ‌می‌شود. گرید محصول یکی از گزینه‌های بسیار مهم در فرمول محاسبه قیمت چوب ترمو ‌می‌باشد.

 

گفتنی است که سایر هزینه‌های سفارش آنقدر ناچیز خواهد بود که تفاوتی در میزان و تعداد سفارش ایجاد نمی‌کند. زیرا عمده‌ ترین اقداماتی که برای آماده‌ سازی سفارش خرید چوب ترمو توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده ترموود انجام ‌می‌شود؛ جستجوی آن در انبار، شمارش تعداد، بسته‌ بندی و حمل آن به محل مورد نظر مشتری است. این نیروی کار ترکیبی، صرف نظر از میزان خرید ترموود تقریبا به یک میزان زمان نیاز دارد. بنابراین، معمولا زمان آماده‌سازی یک سفارش بزرگ در مقایسه با یک سفارش کوچک تفاوت آنچنانی برای فروشنده ندارد.

 

 

 

فرمول محاسبه قیمت چوب ترموود

 

 

در پایان بد نیست بدانید که فرمول محاسبه قیمت ترموود مورد نیاز در هر پروژه‌ای به کیفیت و گرید الوارها، مقدار مورد نیاز، نوع ترموود (ایرانی یا وارداتی)، نوسانات ارز و تورم در زمان سفارش بستگی دارد. چنانچه مطمئن نیستید که دقیقا به چه نوع ترموودی برای پروژه خود نیاز دارید؛ با کارشناسان یک شرکت معتبر تولیدکننده ترمووود مشورت کنید.

 

لیست قیمت ترمووود

 

لیست قیمت محصولات شرکت پارس چوب بر پایه متر مربع و متر طول محاسبه گردیده و در صورت نیاز تماس با دفتر مرکزی می توان از آن استفاده کرد، البته با ارسال طرح و یا حتی وضع موجود پروژه و یا مواضع درخواستی برای اجرای چوب ترمووود می توان با بهره گیری از خدمات رایگان برآورد مصالح دپارتمان فنی شرکت بهره برد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

برچسب ها

تبلیغات