قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

قیمت ترموود چگونه محاسبه می‌ شود؟

محاسبه قیمت ترموود بسیاری از مشتریان گرامی هنگام تماس با شرکت به این مشکل برخوردن که نمی دانند چگونه متراژ مورد نیازخود را محاسبه نمایند. لذا این آموزش را در رابطه با محاسبه متراژ چوب ترموود در سایت قراردادیم تا شما مشتریان عزیز محاسبات خود را دقیق تر انجام دهید. واحد فروش در بازار چوب ترمود مترمربع می باشد و متریال ترمود به صورت الوارهای چوبی در متراژهای مختلف موجود می باشد. اما در ابتدای مطلب شما را با ترمووود و مزایای استفاده از آن آشنا می کنیم و پس از آن به نحوه محاسبه قیمت ترموود می پردازیم.

ترمووود

ترمووود نامی است که این روزها بسیار شنیده می شود و البته جزء متریال پرکاربرد قرار گرفته است. اما همچنان هستند افرادی که با چوب ترمووود و کاربرد آن آشنا نیستد. ترمووود در واقع چوب اصلاح شده طی یک فرآیند حرارتی است که در ایران و سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده و کاربرد آن روز به روز در حال افزایش است.

البته به این نکته توجه داشته باشید که هر چوبی مناسب برای تبدیل شدن به چوب ترمو نیست. زیرا چوب پس از عملیات حرارت دهی باید شامل ویژگی ها و مزایایی شود که آن را از سایر چوب ها متمایز کند. در واقع باید گفت هر چوبی مناسب برای ترمو شدن نیست.

همانطور که کمی بالاتر اشاره شد، چوب های مناسبی که تبدیل به چوب ترمووود می شوند، شامل برخی مزایا و ویژگی هایی نسبت به سایر متریال موجود در بازار می شوند. در ادامه به برخی ازمزایا و ویژگی های ترمو اشاره می کنیم:

  •  مقاومت و دوام بالا در برابر رطوبت
  •  افزایش دوام در برابر ورود و نفوذ حشرات و قارچ‌ها که عوامل مهم آسیب وارد کردن به چوب می باشند
  • ظاهر زیبا و جذاب
  • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  • وزن سبک و پایداری ابعادی
  • به دلیل دوام و مقاومت بالا در مقابل رطوبت و سایر شرایط محیطی نامناسب، چوب تاب نمی خورد یا شکل خود را از دست نمی دهد
  • استفاده از ترمووود نسبت به سایر متریال های موجود در بازار، زیبای و جلوه بیشتری به سازه ها می دهد و البته هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نیز دارد.

اما در کنار این تمامی ویژگی های و مزایایی که از ترمووود گفته شد باید به قیمت بالای آن نیز اشاره کرد. همراه پارس چوب باشید تا شما همراهان عزیز را با نحوه محاسبه قیمت ترموود و یا قیمت شاخه ترمووود آشنا کنیم.

 

 

اندازه گیری چوب بر حسب متر مکعب

 

باید گفت از زمان استفاده ترمووود در ایران واحد متر مکعب برای بسیاری از واحد های اندازه گیری استفاده می شد،البته باید در نظر گرفت محاسبه واحد مصرف کالا در ساختمان بسیار متنوع است،مثلا در واحد های فلزی مانند تیرآهن یا میلگرد و یا دیگر مقاطع پروفیل فلزی واحد هایی مانند وزن و یا طول کاربرد دارد،زیرا مهندسین ساختمان می توانند در جهت برآورد مقدار مصرف مصالح ساختمان آنرا محاسبه و سفارش دهند.

در موارد دیگر بسته به نوع مصالح مورد نیاز واحد سفارش آن متغیر است،مثلا برای بتن متر مکعب ،تیرآهن و مقاطع پروفیل فلزی متر طول بر اساس طول شاخه فلزی که غالبا ۶ متری است،ولی برای سنگ و مصالح کف و نما واحد مطلوب برای سازندگان و طراحان معمار متر مربع است.

 

البته همانگونه که قبلا ذکر شد، قیمت ترمود بر اساس متر مکعب خصوصا در کشور فنلاند بعنوان خواستگاه اصلی ترمووود جهان بکار می رود. البته واحد متر طول هم برای چوبها و یا الوار های ترمووود شده بعد از عملیات پرداخت نیز مبنای خوبی بکار می رود. یعنی در بسیاری از موارد الوار ها بسته به سایز و میزان ضخامت بر اساس متر طول محاسبه قیمت می گردند ولی باید در نظر داشت چه از روش متر طول و چه از روش متر مکعب محاسبات ریاضی بر اساس یک قیمت واحد به نتیجه واحد می رسد.

 

 

قیمت هر متر مربع ترموود

 

ترمووود دارای انواع مختلفی می باشد و می توان گفت دارای کیفیت های مختلفی می باشد. به همین دلیل قیمت این چوب ترمو با چوب فنلاند بسیار متفاوت می باشد.

به عنوان مثال :قیمت هر متر مربع چوب ترمو ایرانی با هر متر مربع چوب ترمووود کاج فنلاندی متفاوت می باشد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا قیمت های ایرانی با فنلاندی متفاوت می باشد. این امر تنها به دلیل این می باشد که کیفیت آن نیز باعث این امر شده و قیمت های آن را نیز دارای تفاوت نموده است.

علاوه بر این موارد شما نیز به این عامل واقف هستید که عوامل زیادی بر قیمت ترمود ها تاثیر گذار می باشد و می تواند قیمت های ترمو را تعیین نماید اما برخی از فروشگاه قیمت ترمو را بر اساس متر مربع و برخی دیگر بر اساس متر مکعب محاسبه می نمایند.

و این امر باعث شده هیچ کدوم از چوب ترموود فروشان نتوانند به صورت دقیق قیمت ها را اعلام نمایند.

 

عوامل موثر بر روی قیمت ترموود

 

در کشور ایران یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت محصولات وارداتی مانند ترموود؛ نوسانات قیمت ارز می‌باشد. از سویی عوامل موثر بر قیمت ترمو تنها متاثر از فاکتورهای تاثیرگذار داخلی نیست. بر اساس اطلاعات عرضه شده از سوی پایگاه داده قیمت چوب Forest Market فنلاند که دارای ۲۰ سال تجربه معامله فروش ترمو چوب است؛ عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان از جمله قیمت و حجم بر اساس کلاس الوار (نوع چوب، نوع تراش و اره و..)، شرایط آب و هوایی منطقه پرورش، اندازه تراکت الوار ترموود، کیفیت چوب و موارد دیگر دانست.

 

عوامل موثر بر روی قیمت ترموود

 

نحوه محاسبه قیمت ترموود

 

نحوه محاسبه قیمت ترمووود در ایران طبق برآورد میزان چوب ترمود مصرفی در چوب نمای ساختمان و یا کفپوش مورد نیاز بر اساس واحد متر مربع است. بنابراین این واحد متر مربع است که در برآورد قیمت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واحد اندازه‌گیری علی‌الخصوص مبنای محاسبات طرح‌های معماری مانند نمای ترمود و یا کفپوش می‌باشد.

 

فرمول محاسبه قیمت چوب ترموود

 

از جمله عوامل موثر بر قیمت ترمو را می‌توان گرید یا درجه کیفی نوع چوب، تراش آن، اندازه تراکت الوار ترموود و موارد دیگر دانست. همانطور که اشاره کردیم ترموود‌های موجود در بازار ایران معمولا از برند فنلاندی، روسی، چینی و ایرانی می‌باشند و هر یک از این اقلام نیز دارای انواع مختلفی هستند. این تفاوت در نوع، به اصطلاح گرید نامیده ‌می‌شود. گرید محصول یکی از گزینه‌های بسیار مهم در فرمول محاسبه قیمت چوب ترمو ‌می‌باشد.

 

گفتنی است که سایر هزینه‌های سفارش آنقدر ناچیز خواهد بود که تفاوتی در میزان و تعداد سفارش ایجاد نمی‌کند. زیرا عمده‌ ترین اقداماتی که برای آماده‌ سازی سفارش خرید چوب ترمو توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده ترموود انجام ‌می‌شود؛ جستجوی آن در انبار، شمارش تعداد، بسته‌ بندی و حمل آن به محل مورد نظر مشتری است. این نیروی کار ترکیبی، صرف نظر از میزان خرید ترموود تقریبا به یک میزان زمان نیاز دارد. بنابراین، معمولا زمان آماده‌سازی یک سفارش بزرگ در مقایسه با یک سفارش کوچک تفاوت آنچنانی برای فروشنده ندارد.

 

 

 

فرمول محاسبه قیمت چوب ترموود

 

 

در پایان بد نیست بدانید که فرمول محاسبه قیمت ترموود مورد نیاز در هر پروژه‌ای به کیفیت و گرید الوارها، مقدار مورد نیاز، نوع ترموود (ایرانی یا وارداتی)، نوسانات ارز و تورم در زمان سفارش بستگی دارد. چنانچه مطمئن نیستید که دقیقا به چه نوع ترموودی برای پروژه خود نیاز دارید؛ با کارشناسان یک شرکت معتبر تولیدکننده ترمووود مشورت کنید.

 

لیست قیمت ترمووود

 

لیست قیمت محصولات شرکت پارس چوب بر پایه متر مربع و متر طول محاسبه گردیده و در صورت نیاز تماس با دفتر مرکزی می توان از آن استفاده کرد، البته با ارسال طرح و یا حتی وضع موجود پروژه و یا مواضع درخواستی برای اجرای چوب ترمووود می توان با بهره گیری از خدمات رایگان برآورد مصالح دپارتمان فنی شرکت بهره برد.

مجموعه پارس چوب

از خدمات این مجموعه که در بالاترین کیفیت ممکن ارائه می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  چوب ترمووود شامل؛ ترمووود گونه زبان گنجشگ و ترمووود گونه کاج
  • رنگ های ترمووود شامل؛ رنگ ترمووود تکنوس و sonne
  • پروفیل چوب ترمووود

برای دریافت هر یک از خدمات مذکور، کافی است با کارشناسان مجموعه تماس حاص نمایید.

راه های ارتباطی

02122079965
09307046005

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.