خرید و قیمت ترمووود نمای ساختمان

خرید و قیمت ترمووود نمای ساختمان

خرید و قیمت ترمووود نمای ساختمان

یکی از مصالح امروزی که در ساخت نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترمووود می‌باشد. ترمووود نوعی چوب می‌باشد و همانطور که احتمالاً خودتان هم می‌دانید، سازه‌های چوبی از زیبایی خاصی برخوردار هستند. در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا به بررسی ترمووود نمای ساختمان بپردازیم.

 

ترمووود یا ترمو چوب چیست؟

 

ترمووود یا ترمو چوب

 

چوب‌های مختلفی هستند که در طبیعت ساخته و به دست بشر مورد استفاده قرار می‌گیرند، از بین همین چوب‌ها می‌توان به چوب درخت کاج و درخت زبان گنجشک اشاره کرد که از جنگل‌های کشور فنلاند تهیه می‌شوند و در ساخت ترمو چوب مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ساخت ترمووود یک سری مراحل حرارت دهی بر روی چوب این درختان اعمال می‌‌شود که باعث حذف رطوبت چوب، افزایش عمر و استحکام آن و … می‌شود؛ و در نهایت می‌توان محصولی را از چوب ترمو بدست آورد به نام ترمووود نمای ساختمان که بسیار ظاهر زیبایی دارد.

فرایند حرارت دهی در ساخت ترمو چوب، نیاز به هیچگونه مواد شیمیایی ندارد و به همین دلیل این محصول هیچ ضرری برای محیط زیست ندارد؛ همچنین جدا از نداشتن هیچگونه ضرری، از قابلیت‌های ضد آب و ضد اشعه فرابنفش خورشید نیز برخوردار می‌شود. در صورتی که قصد خرید ترمووود نمای ساختمان را دارید، می‌توانید مطمئن باشید که به سایت خوبی مراجعه کرده‌اید؛ مجموعه پارس چوب فروشنده انواع چوب ترمو از جمله چوب ترمو نمای ساختمان‌ها با سال‌ها تجربه در این زمینه می‌باشد.

 

انواع ترمووود را بشناسید

نرم چوب

به طور کلی، انواع ترمووود به دو دسته نرم چوب و سخت چوب تقسیم بندی می‌شوند. چوب نرم نسبت به چوب سخت شکننده‌تر بوده و از تراکم کم‌تری برخوردار می‌باشد؛ همچنین دارای دانسیته (چگالی) یا فاصله مولکولی کمتری نیز می‌باشد.

 

مولدر یا چهار تراش چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

مولدر یا چهار تراش

دستگاه چهار تراش یا مولدر یکی از دستگاه‌های پیشرفته صنعتی بوده که در صنایع چوب و تولید مصنوعات و پروفیل چوبی کاربرد دارد. همانگونه که از نام دستگاه چهار تراش پیداست، جهت تراش و ایجاد طرح به صورت هم زمان در چهار سمت چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از چهار موتور و اسپیندل برخوردار بوده که این چهار موتور می‌توانند فرایند تراش، ایده و طرح‌های چوب را با سرعت و کیفیت بالا انجام دهند. مولدر از ترکیب سه دستگاه فرز، گندگی و کف رنده ساخته شده است و می‌تواند در هر چهار لبه الوار، ابزار زنی کند. از مولدر می‌توان جهت ایجاد طرح بر روی ترمووود نمای ساختمان نیز استفاده کرد.

 

نکات خرید ترمووود را بشناسید

نکات خرید ترمووود

به هنگام خرید ترمووود باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین چوب ترمو را خریداری نمایید؛ این نکات به شرح زیر می‌باشد:

  • خرید خود را از شرکت‌های معتبر تولید کننده ترمووود انجام دهید؛ این شرکت‌ها معمولاً بهترین استانداردها را رعایت می‌کنند.
  • اگر قصد استفاده از ترمووود نمای ساختمان را دارید و یا می‌خواهید از آن جهت ساخت محوطه استفاده نمایید، بهترین انتخاب برای شما، ترمووودهایی هستند که از مغز چوب تهیه شده‌اند؛ ترمووودی که از مغز چوب تهیه شده است از کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشد.
  • توجه داشته باشید که سطح چوب ترمو عاری از هرگونه ترک و پوسیدگی باشد.
  • چوب‌های ترمو باکیفیت دارای مقطعی تیره رنگ می‌باشند؛ مغز روشن نشان دهنده عدم رعایت استانداردها به هنگام حرارت دهی چوب می‌باشد.
  • به بسته بندی محصول توجه داشته باشید.
  • ترمووودهایی که رنگ ترمو چوب بر روی آن‌ها زده شده است، طول عمر و مقاومت آن‌ها افزایش پیدا خواهید کرد. در صورتی که می‌خواهید از ترمووود نمای ساختمان استفاده نمایید، پیشنهاد می‌کنیم که مقداری رنگ ترمو چوب نیز تهیه کنید.
  • پیش از خرید حتماً میزان هزینه نهایی را محاسبه کنید نمایید. به عنوان نمونه جهت استفاده از ترمووود در نما باید جدا از هزینه خود چوب، باید هزینه انجام کار نیز پرداخت شود. هزینه مرتبط با زیرسازی نما، هزینه نصب ترمووود، هزینه تهیه رنگ و رنگ آمیزی و … همگی باید محاسبه شوند.
  • درست است که ممکن است هزینه اولیه خرید و اجرای چوب ترمو برای شما سنگین باشد، ولی باید این را هم در نظر بگیرید که طول عمر و مقاومت بالای ترمووود نسبت به چوب‌های معمولی باعث می‌شود تا در طولانی مدت، استفاده از این محصول برای شما اقتصادی‌تر باشد.
  • پیش از خرید، انواع چوب ترمو را مورد بررسی قرار دهید؛ شناخت انواع ترمووود، نرم چوب و سخت چوب به شما در خریدتان کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، چوب‌های نرم از بافت ریزتر و وزن سبک‌تری برخوردار هستند و به همین دلیل برای استفاده به عنوان ترمووود نمای ساختمان گزینه مناسب تری می‌باشند.

 

عوامل مؤثر بر قیمت ترمووود

موارد متعددی هستند که تعیین کننده قیمت نهایی ترمووود نمای ساختمان می‌باشند؛ در ادامه به بررسی 9 مورد از اصلی‌ترین این موارد خواهیم پرداخت:

موقعیت بنا: از آنجایی که اکثر شرکت‌ها، محصول ترمو چوب را وارد می‌کنند، هزینه‌های حمل و نقل و واردات نیز به هزینه کل اضافه می‌شود.

شکل بنا: ابعاد بنا و طرح نمای یک سازه، عامل دیگر تعیین کننده قیمت چوب ترمو می‌باشند. استفاده از رنگ و طرح خاص در نمای سازه می‌تواند موجب افزایش هزینه شود.

منطقه بنا در شهر: یکی دیگر از علل تعیین کننده قیمت ترمووود، هزینه حمل و نقل ترمووود به محل ساخت و ساز می‌باشد.

تکنیک اجرا: بسته به طرح، شکل و طراحی یک بنا، هزینه‌های نصب و اجرای ترمووود متفاوت خواهد بود.

متریال‌های استفاده شده: بسته به بنای مد نظر باید از مصالح مختلفی استفاده کرد؛ به عنوان مثال به هنگام استفاده از ترمووود نمای ساختمان باید از مصالح مخصوص استفاده کرد که هزینه‌های نصب و اجرا مخصوص به خود را دارند.

جنس و رنگ: نوع چوبی که ترمووود از آن ساخته شده و رنگ استفاده شده بر روی آن از علل دیگر تعیین کننده قیمت ترمو چوب می‌باشند. چوب نرم از قیمت ارزان‌ترین نسبت به چوب سخت برخوردار می‌باشد.

روش تولید: مراحل حرارت دهی جهت ساخت ترمووود به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد، بسته به روش حرارت دهی به چوب، کیفیت و هزینه نهایی آن متفاوت می‌باشد.

گونه درختی: نوعی چوب درختی که ترمووود از آن ساخته می‌شود نیز بر قیمت آن تأثیر خواهد گذاشت.

هزینه‌های جانبی: و در آخر هزینه‌های جانبی مانند هزینه قطع درختان، حقوق کارگران، مالیات و … نیز باید محاسبه شوند.

 

ترمووود را از کجا خریداری کنیم؟

به هنگام خرید هر محصولی، مهم‌ترین نکته داشتن کیفیت بالا می‌باشد، ترمووود نمای ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. به هنگام خرید محصولاتی مانند چوب ترمو، بهترین گزینه خرید از نمایندگان معتبر فروش ترمووود که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌باشد.

نمایندگان فروش ترمووود به خوبی از محصولات خود نگهداری می‌کنند و آن‌ها را در بسته‌بندی‌های مطمئنی قرار می‌دهند. همچنین نمایندگی‌های معتبر واردات ترمووود از شرایط نگهداری استاندارد از محصولات خود نیز به خوبی آگاه هستند و می‌توانند محصولات را با بالاترین درجه کیفی به مشتری تحویل دهند. جهت خرید چوب ترمو با شماره‌های زیر، تماس حاصل نمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.