نحوه تشخیص ترمووود واقعی از ترمووود متفرقه

تشخیص ترمووود واقعی از ترمووود متفرقه

همه شما با چوب ترمووود آشنایی دارید و از کاربرد های آن در بسیاری از مکان ها و فضای کلی نمای ساختمان به وضوح دیده اید. اکنون مسئله مهمی که در مورد اهمیت زیادی دارد این است که راه های تشخیص ترمووود واقعی از ترمووود متفرقه کدامند؟

در این مطلب قصد داریم تا شما رو بیشتر با راه های ترمود اصل از تقلبی آشنا کنیم. همان طور که می دانید امروزه استقبال زیادی از خرید ترموود برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی منزل شده و در این زمینه تعدادی افراد متقلب  هم وجود دارد. از این فرصت سو استفاده کنند. همچنین بخاطر بازار خرید این محصول ترموود جعلی و متفرقه را به مردم به فروش می رسانند. در ادامه با وب سایت رسمی ترموود همراه باشید تا جزییات بیشتری در این موضوع بدست آورید.

تشخیص ترمووود واقعی از ترمووود متفرقه

برای تشخیص چوب ترموی اصل از بی کیفیت باید به دو اصل توجه کرد :

مدرک و گواهینامه معتبر محصول

برای تشخیص این موضوع می توان از فروشندگان و نمایندگی ها گواهی یا تاییدیه اتاق بازرگانی کشور تولید کننده این محصول را درخواست کرد که این گواهینامه جزییاتی شامل میزان حرارت و دمایی که در فرآیند تولید ترمووود را انجام شده می باشد که این موارد می تواند باعث بالارفتن اعتماد مشتری می گردد. از دیگر راه های شناخت چوب ترمووود داشتن نمایندگی اروپایی در کشور عرضه کننده در ایران می باشد.

بررسی مشخصات ظاهری ترمووود اصل

  • مشاهده های گره به شکل پروانه ( درختان کاجی منطقه اسکاندیناوی دارای گره های پروانه ای منظم هستند )
  • رگه های چوب باید بسیار به هم نزدیک باشند هرچه رگه های چوب بازتر باشد به معنای فاصله گرفتن از مغز چوب است.
  • صاف و صیقلی بودن این چوب ها بدون هیچگونه درز، شکاف و لکه سیاه
  • رنگ ترمووود اصل باید به خاطر حرارت بالایی که دارد قهوه ای تیره باشد
  • استاندارد ضخامت ترمووود باید 18 تا 21 میلیمتر باشد
  • کیفیت پرداخت ( رنده و گندگی ) سطح چوب ترموود اصل قابل مقایسه با جنس تقلبی آن است
  • برای خرید ترمووود اصل از چند شرکت معتبر نمونه دریافت کنید و آن ها را در کنار هم مقاسه کنید و از افراد متخصص در این ضمینه مشاوره بگیرید.

بررسی مشخصات ظاهری ترمووود اصل

نکات منحصر به فرد ترموود استاندارد را بدانید

استفاده از ترموود درنمای داخلی و خارجی ساختمان به خاطر وزن سبکی و زیبایی و عایق بودن که دارد نقش مهمی در امر سبک سازی ساختمان دارد.

  1. میزان حرارت
  2. روند افزایش و کاهش حرارت
  3. طول مدت حرارت دهی

اگر محصولاتی که تولید می‌شود مطابق با استاندارد های تایید شده انجمن ترموود فنلاند نباشد، از نظر ظاهری فرق زیادی با محصول غیر استاندارد ندارد. اما در واقع در درون چوب ترک‌هایی ایجاد می‌شود که نمی‌توان آن را به راحتی تشخیص داد. این ترک‌ ها با تنش‌های محیطی رشد یافته و بزرگتر می‌شود و در سطح چوب نمود پیدا می‌کند.

بنابراین، برای چوب‌ های مورد استفاده در نما باید فرآیند استاندارد صورت بگیرد تا کیفیت مطلوب به دست آمده و دارای ویژگی‌ های لازم برای استفاده در شرایط مختلف محیطی و آب و هوایی باشد.

برای آشنایی با فرآیند ترمو شدن چوب می توانید مقاله ترموود چیست؟ و آشنایی با ویژگی های ترمووود را مطالعه کنید.

تشخیص ترمووود واقعی

گره‌ و رگه‌های موجود در چوب ترمو

چوب ترمو دارای گره‌هایی به شکل پروانه است. البته چوب‌های روسی نیز گره‌هایی به صورت‌های دیگر دارند. همچنین ترمو چوب دارای رگه‌های نزدیک به هم است. علت وجود این رگه‌ها استفاده از مغز چوب در ساخت این محصول است.‌ در صورتی که هنگام خرید این محصول با چوبی مواجه شدید که رگه‌هایی با فاصله از همدیگر داشت، علت آن استفاده از لایه‌های بیرونی چوب برای ساخت آن است. ترمووود اصل از مغز چوب ساخته شده و چوبی که از لایه‌های بیرونی ساخته شده مرغوب نیست.

گارانتی ترمووود

چوب ترموود فنلاندی دارای گارانتی معتبر ۳۵ ساله می باشد که در برابر شکستن و ترک خوردگی و حشره خوار نبودن چوب ایرانی دارای گارانتی نیست. زیرا از همان لحظه اول دارای شکستگی و ترک خوردگی می باشد. شرکت ترموود با سابقه چندین ساله در زمینه واردات چوب ترمو از کشورهایی چوب فنلاند سوئد و کانادا لهستان و اکراین بهترین و معتبرترین مرکز جهت ارائه چوب های ترموود واقعی و اصیل از برند های معروف و معتبر می باشد که هنوز با قدرت در بازار چوب ترموود فعالیت می کند.

مهمترین خصوصیات ترموود

مهمترین خصوصیات ترموود

از مهم ترین خصوصیات ترموود می توان به چگالی، مقاومت آن اشاره نمود. از اندازه گیری وزن بر ابعاد چگالی به دست می آید. روند تولید ترموود به گونه ای است که چگالی آن را تا 15 درصد کاهش می دهد. همچنین مقاومت و چگالی چوب رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. به طوری که اگر چگالی ترموود به صورت آهسته کاهش یابد، مقاومت آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد. اما این کاهش مقاومت در وزن آن نمی باشد.

نفوذ پذیری ترموود

یکی دیگر از خاصیت ترموود نفوذ پذیری آن است به این صورت که جذب آب توسط این محصول بسیار کاهش پیدا می کند و علت این امر به دلیل مقاومت بالای آن در هنگام حرارت می باشد. البته این کاهش نفوذ پذیری به جنس خود چوب و کیفتش نیز بستگی دارد.

با توجه به مطالب ارائه شده در قسمت بالا شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش ترموود اصل در مجموعه پارس چوب، اقدام به خرید چوب ترمو نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

جدیدترین مقالات

تماس با ما

جستجو در مقالات