معرفی ترموود فنلاندی

ترمووود

یکی از قدیمی‌ترین مواد موجود در طبیعت که بشر از آن در سازه‌های خود استفاده می‌کرده، چوب می‌باشد. ترمووود به گونه‌ای چوب گفته می‌شود که پس از طی کردن یک سری مراحل حرارت دهید، به یک چوب مقاوم تبدیل می‌شود. چوب دارای ساختاری ناپایدار می‌باشد و در صورت استفاده از چوب خام، این چوب پس از مدتی دچار پوسیدگی می‌شود، مگر آنکه اصلاحاتی بر روی آن صورت بگیرد تا رطوبت داخل آن از بین برود؛ چوب پس از طی کردن مراحل گرما دهی و تبدیل شده به ترمووود، از مزایای زیادی برخوردار می‌شود، از جمله این مزایا می‌توان به استقامت بالا، وزن پایین، عایق حرارتی، مانع ورود حشرات و … اشاره کرد. چوب ترمووود علاوه بر زیبایی و مزایای نام برده شده، یک ماده سالم و دوستدار محیط زیست می‌باشد، چراکه به هنگام ساخت آن از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود.

ترمووود فنلاندی چیست؟

چوب ترموود فنلاندی از جنگل های فنلاند می باشد که در طی فرایندی صنعتی قابلیت ضد آب و ضد حرارت پیدا می کند. همچنین در مقابل حشرات مقاوم می باشد و حفره ای ندارد. این چوب، بسیار سبک است که در زمینه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارد.

شرکت پارس چوب با سابقه درخشان در تمامی زمینه های ترموود آماده ارائه تمامی خدمات تخصصی چوب از جمله فنلاندی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مزایای و مشخصات چوب ترمووود فنلاندی

از جمله مهم ترین مزایا و مشخصه های اصلی ترموود فنلاندی، موارد زیر می باشد:

دوام و پایداری بالا: ترمووود های فنلاندی نسبت به سایر ترمووود ها دارای دوام و پایداری بالایی نسبت به شرایط مختلف محیطی، حشرات، رطوبت و همچنین ثبات ابعادی می باشد.

کیفیت بالا: همانطور که بارها گفته شده و می دانید، فنلاند به عنوان بهترین و اصلی ترین مرکز تولید و عرضه ترمووود در دنیا می باشد. درختان کاج فنلاند دارای بافتی منظم و گره‌ هایی پروانه ای هستند که موجب افزایش کیفیت این نوع ترمووود نسبت به سایر ترمووود ها شده است.

تکنولوژی ساخت و تولید: در حالت کلی تمامی چوب ها با استفاده از یک مکانیزم و فرایند به چوب ترمو تبدیل می شوند. اما کشور فنلاند نسبت به سایر کشور ها از بهترین مکانیزم یعنی، میزان حرارت مشخص، کوره های مناسب برای حرارت دهی و … به صورت کلی تر بهترین شرایط استاندارد، محصولات خود را آماده و عرضه می کند.

رنگ: از دیگر مشخصه ها و ویژگی های چوب ترمووود فنلاندی نسبت به سایر ترمووود ها، رنگ آن ها می باشد. ترمووود های فنلاندی دارای رنگ تیره تری نسبت به سایر ترمووود ها می باشند. توجه داشته باشید علت تیره تر بودن رنگ آن، استفاده از درجه حرارت بالا برای ساخت می باشد.

از دیگر مزایای ترمووود فنلاندی بصورت خلاصه باید می توان موارد زیر را نام برد:

  • ثبات ابعادی
  •  مقاومت در برابر پوسیدگی
  • مقاومت و دوام بالا در برابر آتش
  •  استفاده از مواد غیر سمی
  • استحکام بالا در برابرخم شدگی

ترمووود فنلاندی

معمولا اغلب افراد چوب ترمووود را به عنوان چوب نما می شناسند. نمای چوب ترمو جلوه ای عالی به شهرها داده است. از این نوع چوب، جهت نمای ساختمان استفاده می کنند. استفاده از این تنوع چوب دلایل مختلفی دارد که به آن ها می پردازیم.

انتخابی ایمن با ترموود فنلاندی

مواد اولیه برای ترمود فنلاندی از کاج با کیفیت عالی و صنوبر از جنگل های با مسئولیت پذیری تهیه می شود. از آنجا که هیچ ماده شیمیایی مضر در طول فرآیند درمان اضافه نمی شود، ترمو فقط شامل مواد تجدید پذیر است.

این باعث می شود ترمووود یک راه حل مناسب برای یک عرشه گرم و جذاب باشد که پیاده روی آسان و امنیت آن برای بچه ها فراهم باشد.

ترموود فنلاندی محصولی ایده آل و متنوع

استفاده از چوب به دلیل حساسیت نسبت به حرارت و رطوبت سبب می شود تا در نمای خارجی استفاده نشود. در محیط های بیرونی نمی توانید از چوب استفاده کنید و نگران آسیب دیدن آن به وسیله ی آب و اشعه های خورشید نباشید. اما این بار دانشمندان فنلاندی طی تحقیق و آنالیز ساختار چوب به پدیده ای خاص دست یافتند. طی این عملیات که حرارت دادن چوب است، رزین های بافت چوب بخار می شوند. این محصول بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و طی فرآیندی کاملا مکانیزم تولید می شود. گسترش روز افزون معماری داخلی و صنعت ساختمان سازی مدرن را شاید بتوان بهانه ای برای خلق ترمو دانست.

چوب ترموود فنلاندی

فروش و اجرای چوب ترموود فنلاندی

نصب و نگهداری و پروسه خرید مطمئن را می توانید با ما تجربه کنید. ترمود چوبی است که با استفاده از روش های طبیعی، گرما و بخار تولید می شود. اصلاح حرارتی ویژگی های فنی چوب را بهبود می بخشد و ترمود فنلاندی غیر سمی، با ابعاد پایدار، مقاوم در برابر پوسیدگی و بدون رزین است. می توان از آن در داخل یا خارج از منزل و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

ضخامت های ترموود فنلاند

چوب ترمو فنلاندی ضخامت های گوناگونی را داراست که بر حسب ویژگی هر کدام می توان در جاهای مختلف استفاده کرد. عرض این چوب ها هم استاندارد های مختلفی را دارا می باشد. شکل ظاهری چوب های ترمو می تواند متفاوت باشد.

نوع SHP: این نوع دارای سطحی صاف و صیغلی می باشد. و به همان صورت که ساخته شده بدون تغییر بفروش می رسد.

نوع DECK: روی این نوع چوب، شکاف هایی بصورت موازی و با اندازه های یکسان ایجاد می شود تا در برابر لغزیدن از آن محافظت شود، به همین سبب عنوان DECK روی این ترمو قرار می گیرد.

UTS و UTV: بصورت فاق و زبانه روی هم قرار می گیرند و در نما جلوه ای عالی و فوق العاده ارائه می دهند.

ضخامت های ترموود فنلاندی

رنگ چوب فنلاندی

رنگ فنلاندی از بهترین رنگ‌ ها برای رنگ‌ آمیزی انواع ترموود است. ترموودها در برابر رطوبت، خشکی، نفوذ حشرات، پوسیدگی، انواع کپک‌ ها و… مقاوم هستند؛ و به همین دلیل در نمای ترمود و کاربرد های گوناگون دیگر از جمله نمای ساختمان، کف‌ پوش، طراحی دکوراسیون داخلی، معماری داخلی، روف گاردن و… استفاده می‌شود.

نکته بسیار مهم آن است که ترمود ها پس از آماده شدن به رنگ قهوه‌ای تیره هستند. این رنگ ناشی از قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد (بیش از ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد) در طول فرآیند ساخت است. بنابراین برای زیبایی و تنوع رنگی بیشتر، استفاده از رنگ‌های ترمووود امری بسیار متداول است.

انواع رنگ ترموود فنلاند

بهترین ترموود های جهان در فنلاند و معمولا از درختان کاج پرورشی شمال فنلاند تولید می‌شوند. همچنین فنلاند در زمینه تولید رنگ ترمو نیز سابقه‌ ای دیرینه دارد.

به‌ طور کلی انواع رنگ‌ های قابل استفاده روی ترمو شامل رنگ‌ های پایه آب (Water Based) و رنگ‌ های پایه روغنی (Oil Based) هستند.

در صورت استفاده از رنگ‌ های پایه آب، رنگ حدود ۲ الی ۳ میلی‌متر در چوب نفوذ کرده و خشک می‌شود. این رنگ‌ ها در عین اینکه هیچ‌ گونه لایه خارجی‌ ای روی چوب ایجاد نمی‌کنند؛ موجب تغییر رنگ چوب و همچنین محافظت از آن در برابر اشعه UV خورشید می‌شوند. با استفاده از رنگ‌ های پایه آبی خطر پوسته پوسته شدن ترمو چوب بسیار کم می‌شود.

رنگ‌ های پایه روغنی معمولا گران‌تر و خاص‌تر هستند. این رنگ‌ ها نیز دقیقا همان عملکرد رنگ‌ های پایه آبی را دارد؛ با این تفاوت که مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید و آلودگی‌ های سطحی داشته و با طبیعت سازگارتر هستند.

انواع رنگ ترموود فنلاند

نشانه کیفیت واقعی ترموود فنلاندی

ترمو فنلاندی از یک فرآیند تولید ثبت شده استفاده می کند و یک علامت تجاری ثبت شده است که فقط توسط شرکت های دارای مجوز که عضو انجمن بین المللی ترمود هستند، قابل استفاده است. یک شخص ثالث مستقل بر تولید آن نظارت می کند.

قیمت ترمووود فنلاندی

همانطور که می دانید و کمی بالاتر به آن اشاره شد، ترمووود فنلاندی باتوجه به پروسه ای که برای ترمو شدن طی می کند و همچنین مرغوبیت بافت چوب آن، دارای کیفیت بالاتری نسبت به سایر کانادایی و برزیلی است. پس قیمت بالاتر نیز باتوجه کیفیت خوب آن دور از انتظار نخواهد بود. در واقع می توان گفت ترمووود فنلاندی باتوجه به کیفیت بالا از تمامی های برندهای اروپایی و آسیایی از جمله اتریشی – سوئدی – چینی و یا روسی بالاتر و بیشتر است.
از مهمترین نکات تعیین کننده و انتخاب یک محصول قیمت آن است. اما در هنگام خرید و انتخاب ترمووود به این نکته دقت داشته باشید، درست است که قیمت ترمووود فنلاندی به نسبت سایر ترمووود ها قیمت بالاتری است اما کیفیت و ماندگاری آن نیز به نسبت بقیه بیشتر است. در واقع هزینه تعمیر و نگهداری آن بسیار کمتر از سایر ترمووود های موجود در بازار است.

خرید ترمووود از بازار چوب تهران

بازار چوب

شهرک صنعتی خاوران مرکز عرضه انواع چوب برای کاربردهای مختلف است. این شهرک مجموعه از فروشگاه های بزرگ و کوچک عرضه چوب در تهران می باشد که مجموعه ما نیز یکی از مجموعه های بزرگ در این شهرک صنعتی می باشد. شما می توانید انواع چوب از جمله ترمووود را در مجموعه پارس چوب با نازل ترین قیمت خریداری کنید و در هر نقطه ای از ایران پهناور که باشید تحویل بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره تلفنی و اطلاع از قیمت محصولات با مشاورین ما در این زمینه و همچنین پروسه خرید چوب های ترموود، تماس بگیرید.

راه های ارتباطی با مشاورین ما

09038131211

https://www.instagram.com/pwf_com/

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

[kkratings]

جدیدترین مقالات

تماس با ما

جستجو در مقالات